Reklama
  • Czwartek, 7 lipca 2016 (11:05)

    Kora znalazła sens życia

Trudno w to uwierzyć, ale czterdzieści lat temu Kora (64), Marek Jackowski (†66) i Milo Kurtis (64) założyli zespół Maanam. Jego historia to historia polskiej piosenki.

Dokument na jubileusz

Reklama

Z okazji jubileuszu grupy powstał film dokumentalny „Ma nam być pięknie”, którego pokaz odbył się kilka dni temu w warszawskim kinie Atlantic. Na imprezie nie mogło zabraknąć Kory, która do stolicy przyjechała z Roztocza, gdzie teraz mieszka z mężem. I chociaż Kora zmaga się z chorobą, to na pokazie filmu wcale nie było tego widać. Piosenkarka cały czas była uśmiechnięta, chętnie rozmawiała z fanami.

Wśród publiczności często pojawiały się głosy, że zarówno Kora, jak i Maanam to polskie dobro narodowe! Jeśli słyszy się takie głosy od ludzi, to najtrudniejsze przeciwności można pokonać. I nawet konflikt sprzed kilku lat z byłymi członkami zespołu o prawo do nazwy i spuścizny grupy nie był tu nic w stanie zmienić. Kora promieniała.

Jestem dla was, a wy dla mnie

Chociaż Maanam oficjalnie zawiesił działalność w 2008 roku, to popularność zespołu, a tym samym Kory, nie zniknęła. Trudno się temu dziwić, bo zespół w dorobku ma przecież kilkanaście płyt i ponad 100 piosenek, z których wiele stało się przebojami.

Taka popularność cieszy i może mieć wyjątkowy wpływ na ludzi związanych przez lata właśnie z zespołem, w tym przede wszystkim Korę. Z psychologicznego punktu widzenia świadomość, że wciąż jest się ważnym dla ludzi, jest bezcenna.

Ta walka nie jest skończona

Piosenkarka w ostatnich miesiącach udowodniła, że wbrew przeciwnościom losu nie zamierza się poddać. Wciąż walczy o własne zdrowie, ale też zdrowie innych kobiet, które mają takie same problemy z chorobą jak ona.

Niejedna osoba w jej sytuacji poddałaby się, ale ona znalazła sens swojego życia w tym, że dobrze wie, jak wciąż jest potrzebna innym. To bardzo dobrze było widać w kinie Atlantic, a jej dodaje sił na przyszłość.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Wydaje się, że Kora (65), chorująca na zaawansowanego raka jajników, najgorsze ma już za sobą. Kuracja wartym 24 tys. zł miesięcznie lekiem najwyraźniej przynosi efekty: gwiazda wygląda świetnie i... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.